Nawigacja

 • Uwaga!!!

  Uwaga!!!

  Informacje z życia klas gimnazjalnych naszej szkoły zamieszczane są na stronie Szkoły Podstawowej  nr 3 pod adresem: sp3miedzyrzec.edupage.org

  Zapraszamy!

 • Na zakładce Wykaz podręczników znajdującej się na podstronie DOKUMENTY

  znajduje się lista podręczników na rok 2018/2019.

 • KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

  KLAUZULA INFORMACYJNA RODO - Obrazek 1

 • Wsparcie dla uczniów

  11.06.2018

  Wsparcie dla uczniów - Obrazek 1

  Wsparcie dla uczniów - Obrazek 2

 • Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

  Konkurs Piosenki Anglojęzycznej

  W dniu 15 czerwca 2018 już po raz 14 odbył się w naszej szkole ENGLISH SONG FESTIVAL - Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. Rokrocznie konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Nie bez powodu. Uczniowie mogą nie tylko zaprezentować swoje umiejętności wokalne i językowe szerszemu gronu publiczności szkolnej, ale również wspaniale się przy tym bawić.

  Konkurs Piosenki Anglojęzycznej odbył się w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: p. Agnieszka Gromadzka - przewodniczący jury,
  p. Sylwia Pióro oraz p. Anna Izdebska.

  Zgodnie z regulaminem konkursu, przy ocenie uczestników jury brało pod uwagę stopień trudności i poprawność wykonania piosenki pod względem językowym, aranżację i choreografię utworu, ogólne wrażenie artystyczne oraz umiejętność prezentacji.

  W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczestników. Jury zdecydowało nagrodzić następujące osoby:

  W kategorii szkoła podstawowa:

  I miejsce – Stanisław Słonecki

  II miejsce – Aleksandra Marciniuk

  III miejsce – Michalina Maksymiuk

  Wyróżnienie – Jan Matejuk

  W kategorii gimnazjum:

  I miejsce – Łucja Niestoruk

  II miejsce – Izabela Chmielewska

  III miejsce – Aleksandra Semeniuk

  Wzorem ubiegłego roku, Konkurs Piosenki Anglojęzycznej połączony był z Dniem Europejskim, którego celem jest promocja kultury krajów europejskich. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali prezentacje ciekawostek nt. wybranych krajów europejskich oraz poczęstunek w postaci typowych potraw prezentowanych krajów. Widownia mogła więc nie tylko posłuchać muzyki, dowiedzieć się czegoś ciekawego, ale również skosztować oryginalnych smakołyków. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

  Organizatorami Konkursu Piosenki Anglojęzycznej oraz Dnia Europejskiego byli: p. Izabela Bernatowicz-Kowalczyk, p. Maria Koc-Tymoszuk i p. Małgorzata Goś-Marciniak.

 • ZŁOTY MEDAL W DWUBOJU NOWOCZESNYM

  ZŁOTY MEDAL W DWUBOJU NOWOCZESNYM

  12 czerwca 2018 r na obiektach sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku odbyły się finałowe zawody w DWUBOJU NOWOCZESNYM w ramach WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

     Rewelacyjnie zaprezentowali się uczniowie naszego Gimnazjum   zdobywając ZŁOTY medal w DWUBOJU NOWOCZESNYM (100 stylem dowolnym i bieg 1000m) w składzie:

  WIKTORIA KARWOWSKA, ELIZA LESIUK, JAKUB JAKIMIAK, JAKUB CIOK

  Opiekun druzyny: Wojciech Lubański

  KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:

  1. Gimnazjum nr 3 Międzyrzec Podlaski 

  2. Publiczne Gimnazjum nr 1 Kraśnik

  3. Szkoła Podstawowa nr 28 Lublin

  4. Szkoła Podstawowa nr 5 Puławy

  5. Szkoła Podstawowa nr 8 Chełm

  6. Szkoła Podstawowa Janów Lubelski

  7. Szkoła Podstawowa nr 10 Puławy

  8. Szkoła Podstawowa nr 5 Świdnik

   

                                                      GRATULUJEMY!!!!!!!!!!

 • Nasi uczniowie na podium!!

  Nasi uczniowie na podium!!
  18.06.2018

  Zakończyły się zmagania uczestników V edycji Ligi Matematyczno-Fizycznej oraz  II edycji Ligi Biologiczno – Chemicznej – konkursów organizowanych przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej. W półrocznych zmaganiach, w pięciu etapach udział wzięło 173 uczniów z 20 szkół naszego regionu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas siódmych: Aleksander Karwowski, Dagmara Lubina, Mateusz Mitera oraz uczniowie klas III gimnazjum: Julia Łaskawiec i Norbert Jaroszuk.

  14.06.2018r.  odbyło się miejskie podsumowanie Bialskich Lig Przedmiotowych, podczas którego na podium stanęli uczniowie naszej szkoły. Podczas uroczystości uczniom towarzyszyły panie: Aneta Strep - wicedyrektor szkoły oraz Sylwia Pióro - nauczycielka chemii.

  II MIEJSCE w Lidze Biologiczno – Chemicznej zdobył Norbert Jaroszuk – kategoria klasy III,  natomiast  w kategorii klas II bezkonkurencyjny okazał się zdobywca I MIEJSCAMateusz Mitera. Uczniowie otrzymali Dyplomy oraz nagrody rzeczowe.  

  Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołęJ!

 • Rajd rowerowy do Danówki.

  Rajd rowerowy do Danówki.
  18.06.2018

  W dniach 11-12.06.2018 r. klasa II D uczestniczyła w rajdzie rowerowym do Danówki. Dodatkową atrakcją tego wyjazdu był nocleg w namiotach.

  Dbając o swoje bezpieczeństwo założyliśmy odblaskowe kamizelki i pod opieką pani Barbary Petruk, pani Sylwii Pióro, pani Sylwii Mazurek i pana Grzegorza Kowalczuka ruszyliśmy do celu naszej wycieczki. Nie zabrakło atrakcji, takich jak dwie przebite opony na szutrowej drodze z Sokóla do Danówki. Dobrze, że był z nami pan Grzegorz, który już na miejscu zajął się ich sklejaniem. Niestety w trakcje rajdu zaczął padać deszcz, więc po dotarciu na miejsce wykorzystaliśmy niesprzyjającą aurę na regenerację sił. Po obiedzie zaczęliśmy rozkładać namioty. Zajęło to około dwóch godziny, było przy tym trochę zabawy, bo nikt nie miał pojęcia jak się za to zabrać. Przydało się czytanie ze zrozumieniem, instrukcje poszły w ruch. Nie zabrakło nam również czasu na rozgrywki w piłkę siatkową, nożną, grę w badmintona, długie spacery, odpoczynek nad stawem, grę w podchody, karaoke, dyskotekę. Mile wspominamy wieczorne ognisko, piosenki. Przy nim długie wieczorne rozmowy, opowiadanie ciekawych historii, rozmowy o klasie, ogólnie mówiąc – integracja.

  Późną nocą rozeszliśmy się do swoich namiotów a pani Basia zawzięcie pilnowała porządku i doglądała nas z balkonu.

  Drugiego dnia po śniadaniu znowu zaczął padać lekki deszczyk. Szybko złożyliśmy namioty. W czasie niepogody w świetlicy graliśmy w gry planszowe, piłkarzyki i inne. Deszcz był jednak chwilowy, potem zaświeciło słońce i mogliśmy korzystać z zabaw na powietrzu. Ciekawe zakątki tego miejsca pozwoliły na fajną grę w chowanego. Po obiedzie musieliśmy już niestety wracać do domu, tym razem dłuższą trasą przez Witoroż i Zahajki. Każdy z nas czuł już kilometry w nogach, jednak zgodnie stwierdziliśmy, że wycieczka była super i w następnym roku trzeba ją powtórzyć.

 • FINAŁ KONKURSU HISTORYCZNEGO „MÓJ REGION” 2018

  FINAŁ KONKURSU HISTORYCZNEGO „MÓJ REGION” 2018
  12.06.2018

  8 czerwca 2018 r. odbył się finał powiatowego konkursu historycznego „Mój region” 2018 organizowanego przez Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. W tegorocznej edycji konkursu nasze gimnazjum godnie reprezentował Mikołaj Nieroda z klasy 3 A, który kolejny raz znalazł się na podium, zajmując tym razem pierwsze miejsce. GRATULACJE!!!

  Artur Domański

 • FINAŁY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W PŁYWANIU

  FINAŁY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W PŁYWANIU
  07.06.2018

  W dniu 07.06.2018r w Lublinie w ramach Igrzysk Młodzieży organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy odbył się Finał Województwa Lubelskiego w pływaniu drużynowym i indywidualnym. Nasi uczniowie w sztafetach 6x25m stylem dowolny wywalczyli w kategorii dziewcząt trzecie miejsce a w kategorii  chłopców miejsce piąte. Skład dziewcząt: Wiktoria Karwowska, Aleksandra Węgrzyniak, Lesiuk Eliza, Magdalena Olesiejuk, Sandra Woch, Eliza Stasiewicz i Weronika Łopacka.

  Skład chłopców: Węgrzyniak Paweł, Puszkarski Mikołaj, Czopiński Cezary, Bartek Przychodzki, Ptaszek Dominik, Radzikowski Grzegorz i Ostapiuk Aleksander.

  W konkurencjach indywidualnych srebrny medal zdobyła Wiktoria Karwowska na dystansie 50m stylem grzbietowym. Pozostali zawodnicy uplasowali się na miejscach poza podium.

   

  Opiekunowie drużyn to : p Wojciech Lubański i p Jarosław Mikołajczuk

 • SZKOLNY KONKURS WIEDZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  07.06.2018

  W  maju 2018 odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy z języka angielskiego, podczas którego uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w zakresie leksykalno-gramatycznym. W konkursie wzięło udział 94 uczniów szkoły podstawowej  i  33 gimnazjalistów.

  Wyniki :

  Klasy IV

  I miejsce – Nina Hawryluk kl.4 lp

  II miejsce – Wiktoria Kamińska kl.4a

  III miejsce – Jakub Oleksiuk kl. 4 lp

  Klasy V

  I miejsce – Pola Lesiuk  kl. 5p

  II miejsce – Julia Parafiniuk   kl. 5a

  III miejsce – Kacper Celiński  kl. 5p

  Klasy VI

  I miejsce – Dominik Stańczuk   kl.6p

  II miejsce – Rita Kokoszkiewicz kl.6s

  III miejsce – Aleksandra Wierzchowska  kl. 6p, Ewelina Romaniuk kl.6s, Miłosz Kobyłka kl. 6

  Klasy VII

  I miejsce - Dominik Ptaszek kl. 7p, Maria Domańska kl.7b

  II miejsce - Karol Kasianiuk kl. 7s

  III miejsce - Bartosz Marciniuk kl. 7s

  Klasy II gimnazjum

  I miejsce - Eliza Lesiuk kl. 2A, Grzegorz Radzikowski kl. 2A

  II miejsce- Miłosz Telega kl. 2A

  III miejsce - Mikołaj Puszkarski kl. 2A

  Klasy III gimnazjum

  I miejsce - Julia Łaskawiec kl. 3B

  II miejsce - Norbert Jaroszuk kl. 3B

  III miejsce - Julia Skólimowska kl.3C

  Gratulujemy!!!

 • Nasi uczniowie na podium!!

  06.06.2018

  Zakończyły się zmagania uczestników V edycji Ligi Matematyczno-Fizycznej oraz  II edycji Ligi Biologiczno – Chemicznej – konkursów organizowanych przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej. W półrocznych zmaganiach, w pięciu etapach udział wzięło 173 uczniów z 20 szkół naszego regionu.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas siódmych: Aleksander Karwowski, Dagmara Lubina, Mateusz Mitera oraz uczniowie klas III gimnazjum: Julia Łaskawiec i Norbert Jaroszuk.

  28.05.2018r.  odbyło się uroczyste podsumowanie Ligi, podczas którego na podium stanęli uczniowie naszej szkoły.

  II MIEJSCE w Lidze Biologiczno – Chemicznej zdobył Norbert Jaroszuk, natomiast  w Lidze Biologiczno-Chemicznej bezkonkurencyjny okazał się zdobywca I MIEJSCAMateusz Mitera. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.  

  Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołęJ!

 • „Bialskie Talenty”

  „Bialskie Talenty”
  07.06.2018

  Dzień Działacza Kultury Powiatu Bialskiego był okazją do wyłonienia laureatów „Bialskich Talentów” za rok 2017.

  Uroczystość,  miała miejsce 6 czerwca br. w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie , gdzie na zaproszenie Starosty Bialskiego – Pana Mariusza Filipiuka, przybyli zaproszeni goście – przedstawiciele władz samorządowych, działacze kultury oraz laureaci „ Bialskich Talentów” wraz z rodzicami. Wśród laureatów znalazło się troje uczniów naszej szkoły:

  Jakub Jakimiak – uczeń klasy 2A Gimnazjum  - NAGRODA

  Patrycja Waszczuk  - uczennica klasy 2 D Gimnazjum  –WYRÓŻNIENIE

  Eryk Waszczuk – uczeń klasy 5a - WYRÓŻNIENIE

  oraz były uczeń naszej szkoły

  Jakub Celiński  – WYRÓŻNIENIE

  Uczniowie, rodzice oraz trenerzy otrzymali gratulacje, statuetki, dyplom i nagrody rzeczowe z rąk Starosty  i Wicestarosty Bialskiego.

  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

  Panu Staroście Bialskiemu – Mariuszowi Filipiukowi dziękujemy za zaproszenie na przepiękną uroczystość. Dziękujemy gospodarzom Gminnego Centrum Kultury w Drelowie za gościnność i miłe przyjęcie.

  Na foto relację zapraszamy do zakładki „ Album”.

 • Poezja ks. Jana Twardowskiego w interpretacji gimnazjalistów

  Poezja ks. Jana Twardowskiego w interpretacji gimnazjalistów
  05.06.2018

  W finale VII Konkursu Recytatorskiego Poezji ks. Jana Twardowskiego organizowanego 04.06.2018r. w Dołdze nasze gimnazjum reprezentowały dwie uczennice z klasy 2D – Julia Bożedajek i Julia Tokarska.

  Poziom występów w tej kategorii wiekowej był naprawdę wysoki. Gimnazjaliści wykazali się dużą swobodą w bezpośrednim kontakcie z widownią, głęboką świadomością interpretacji wybranych utworów i nienaganną dykcją.
  Nasze dziewczęta były również bardzo dobrze przygotowane i świetnie się zaprezentowały. No cóż, tym razem nie udało się stanąć na podium.

  W konkursie uczestniczyli także uczniowie szkoły podstawowej, oceniano ich w dwóch grupach wiekowych - klasy 1-3 i 4-6.

 • Zawody pływackie

  Zawody pływackie
  28.05.2018

  W ramach zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w dniu 28.05.2018 r. w Radzyniu Podl. odbyła się wiosenna runda zawodów pływackich ½ finału wojewódzkiego w pływaniu indywidualnym, oraz sztafetach pływackich 6x25m. chłopców i dziewcząt.              

  Obie drużyny z Gimnazjum Nr3 w Międzyrzecu  Podl.  zajęły miejsca pierwsze deklasując rywali z Radzynia Podl., Białej Podl. czy Łukowa. Skład dziewcząt: Karwowska Wiktoria, Woch Sandra, Stasiewicz Eliza, Lesiuk Eliza, Węgrzyniak  Aleksandra, Olesiejuk Magdalena.                                     

  Skład  drużyny chłopców: Ciok Jakub, Ostapiuk Aleksander, Ptaszek Dominik, Radzikowski Grzegorz, Przychodzki Bartek, Puszkarski Mikołaj.

  W konkurencjach indywidualnych na 50m  stylem  grzbietowym: Wiktoria Karwowska i Puszkarski Mikołaj – I m, Stasiewicz  Eliza i Ptaszek Dominik – II m.

  Styl klasyczny:  Lesiuk Eliza – I m , Ciok Jakub II m, Radzikowski Grzegorz – III m

  W stylu dowolnym: Olesiejuk Magdalena – II m,  Czopiński Cezary - II m, Ostapiuk  Aleksander – III m

  Styl motylkowy: Przychodzki Bartek - I m, Węgrzyniak Aleksandra – I m.

  Wymienieni uczniowie to podopieczni p. Lubańskiego Wojciecha i p. Mikołajczuka Jarosława i będą reprezentować szkołę na Finale Województwa Lubelskiego, który odbędzie się 7.06.2018 r. w Lublinie.  

  Życzymy Powodzenia.

 • GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

  GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
  25.05.2018

  Dnia 24 maja 2018r. w auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbyło się  podsumowanie  konkursów przedmiotowych.

  Celem uroczystej gali było uhonorowanie laureatów konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli  dla uczniów gimnazjum województwa lubelskiego w roku szkolnym 2017/2018 oraz podziękowanie nauczycielom i dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą z uzdolnionymi uczniami.

  Tegorocznymi  laureatami przedmiotowego  konkursu z biologii są uczniowie klasy III gimnazjum Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 - Julia Łaskawiec i Norbert Jaroszuk i to właśnie oni odebrali z rąk Pani Kurator dyplomy uznania i nagrody. Uczniom towarzyszyli Rodzice oraz  p. Beata Ługowska - nauczycielka biologii i wicedyrektor  szkoły - p. Aneta Strep.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • List Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej

 • Apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  08.05.2018

  W 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie z kl. IID gimnazjum, Vp oraz IVs zorganizowali pod opieką pani Barbary Petruk i pana Mirosława Kota okolicznościowy apel, w którym przedstawili krótką historię tego wydarzenia. Treściom historycznym towarzyszyły również piosenki i pieśni patriotyczne o Polsce i bohaterach, którzy przyczynili się do uchwalenia tej wyjątkowej ustawy. Spotkanie wszystkich uczniów zakończyło się wspólnym odśpiewaniem ,,Roty”.

 • DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH:

  DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH:
  25.04.2018

  30 kwietnia 2018r.  (poniedziałek)

  2 maja 2018r. (środa)

  4 maja 2018r. (piątek)

  W tych dniach szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w świetlicy szkolnej w godz. 7.30 - 15.30.

strona: